Page_Header_1

Ceyhan Witzel, 1974 Berlin doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Berlin’de yarı zamanlı çevirmen olarak çalıştı. 2005 ve 2008 yıllarında anne olmasıyla işine ara verdi ve tam zamanlı annelik hayatı başladı. Almanya’da Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Pedagojik Eğitim aldı. 2010 yılında İstanbul’a yerleşti. Türkiye’nin ilk veli inisiyatifi okulu olan Küçük Kara Balık Çocukevi’nde hem veli olma, hem de gönüllü eğitmen olarak çalışma fırsatı buldu. Alternatif bir eğitim modeli olan Montessori eğitim yöntemi ile ilgili olarak hem hizmet içi eğitimlere hem de Montessori ve Kaynaştırma Eğitimini Geliştirme Derneği’nin seminerlerine katıldı. Orff Schulwerk’in yaz seminerlerine, Müzik Pedagoğu Onur Erol’un sertifikalı Orff eğitimlerine ve 2012’de Uzman Psikolog ve Oyun Terapisti Filiz Çetin’in oyun terapisi eğitimine katıldı.

2012 yılında Moda Kids Club Oyun Grupları’nı kurdu. Oyun gruplarında çocukların özellikle oyuncaksız oyun oynamayı deneyimlemeleri, Orff müzik yaklaşımına dayalı çeşitli ritim enstrümanlarını keşfetmeleri, şarkılar, hikayeler, tekerlemeler, el-parmak ve grup oyunları öğrenmeleri için çocuk odaklı bir ortam sunmaya çalışıyor. Oyun gruplarını hem Almanca hem de Türkçe olarak düzenliyor. Ayrıca sadece babaların çocukları ile birlikte oyun oynayabilecekleri ay da bir düzenlenen “Baba benimle oynar mısın?” projesini başlattı. IAIM – Uluslararası Bebek Masajı Derneği’ne bağlı olan Almanya Çocuk ve Bebek Masajı Derneği tarafından düzenlenen Bebek Masajı Uzmanlık Eğitimi alarak, Certifed Infant Massage Instructor/Uluslararası Sertifikalı Bebek Masajı Uzmanı ve Eğitmen olarak, Nefess İstanbul, DOUM, Annezen, ve Pilates Plus İstanbul’da ailelere eğitimler vermeye devam ediyor.

Anne-bebek dostu Bebek Masajı Uzmanı olarak, her anne ve babanın kendi bebeğinin UZMANI olduğu felsefesini benimsiyor. Bağlanmanın bir süreç olduğuna ve birlikte geçirilen “an”larda, bebeğe ne kadar sevgi ve şefkat dolu dokunuşlar hediye edilirse, sağlıklı ve güven dolu bir ilişki inşa etmenin bir o kadar kolay ve güzel olduğuna inanıyor. Anne ve bebeklere ayrı ayrı zaman ayırabilmek, rahat rahat, acele etmeden, annenin bebeğinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına seans sürelerini minimum 60 maksimum 90 dakika olarak belirliyor. Hem annenin, hem bebeğin masajı içselleştirebilmesi ve günlük akışın bir parçası haline getirebilmesi için anne-bebek masaj eğitimini IAIM’ın standartları çerçevesinde 4 haftalık bir zaman dilimine yayarak veriyor. Ayrıca kolik masajı eğitimleri ve workshopları düzenliyor. Grup dersleri, bireysel seanslar ve ev ziyaretleri için ceyhan@bebekmasaji.com ‘dan iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.